Harika Bir Baba Olmanın 5 Yolu

harika bir baba olmanin 5 yolu

Biliyoruz, bebeğinizle daha çok vakit geçirip, onun her anını yakından takip etmek istiyorsunuz. Ancak bebeğinizin geleceği için daha fazla çalıştığınız gibi bir gerçek varken ona ayırdığınız zamanın kalitesi de düşük oluyor elbette. Onun size çok ihtiyaç duyduğu gelişim döneminde belki size fazladan birkaç saat bulamayız ancak bebeğinizle geçireceğiniz süreyi en etkili ve verimli bir biçimde nasıl kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Detaylar için yazımızı okumaya devam edin.

1.Onunla konuşun

1.Onunla konuşun

Ne konuştuğunuzun inanın ki önemi yok. Sadece onunla konuşun; dediklerini dikkatle dinleyin ve hiçbir sorusunu yanıtsız bırakmayın.

2.Yemeklerinizi birlikte yiyin

2.Yemeklerinizi birlikte yiyin

Bebeğiniz sizin işten gelmenizi bekleyemeyecektir elbette. Ancak tok dahi olsa bebeğinizin koltuğunuzu sofranıza yaklaştırabilir, o esnada eline bir parça çiğ sebze ya da ekmek verebilirsiniz. Böylece sizinle birlikte yemek yeme rutinine de alıştırmış olabilirsiniz.

3.Ona masal okuyun

3.Ona masal okuyun

Eğer vaktiniz olmadığından şikayetçiyseniz minik yavrunuzu uyutma görevini üzerinize almalısınız. Onunla geçireceğiniz bu zorlu ama keyiIli vakit ikiniz için de iyi olacak.

4.Bugün neler yaptığını sorun

4.Bugün neler yaptığını sorun

Bu soruyu istisnasız her gün sorun. Gün boyunca neler yaptığını, annesiyle nasıl oyunlar oynadığını anlatmasına izin verin.

5.Oyun oynayın

5.Oyun oynayın

Bu oyun tahtadan şekilleri doğru yere yerleştirmek de olabilir, bebeklerle oynamak da. Siz onun babasısınız ve onunla geçireceğiniz her dakikanın önemli olduğunu unutmayın. Onu mutlu edecek, karşılıklı kahkahalar atabileceğiniz fırsatları kaçırmayın.