Bebeğinizin Çok Seveceği En Eğlenceli Oyunlar

bebeginizin cok sevecegi en eglenceli oyunlar

Fark edeceğiniz üzere bebeğiniz artık her şeye daha meraklı ve günlük yaşantısında daha hareketli. Becerilerinin ve yeteneklerinin geliştiğini fark eden bebeğiniz bu merakı doğrultusunda daha fazla hareketlenecek, daha fazla şey yapmak isteyecektir. Onunla oynayacağınız her oyunla gelişimine katkıda bulunduğunuzu unutmayın.

1. Ayakkabı kutusundan harikalar yaratabilirsiniz.

1. Ayakkabı kutusundan harikalar yaratabilirsiniz.

Ayakkabı kutusu gibi çukur bir şeye bebeğinizin oyuncaklarını doldurup tekrar onları yere dökmek, çocuğunuzun ilgisini çekecektir. Üstelik onu uzun süre oyalayacak bir uğraş da olacaktır. Üstelik farklı kutular ve objelerle de oynayabilirsiniz. Bu şekilde ilgisi her gün yeni kalacaktır.

2. Oyunlarınızda iç içe geçen kutular ve şekilli objeler olsun

2. Oyunlarınızda iç içe geçen kutular ve şekilli objeler olsun

Bu tarz objelere ilgili olduğunu fark etmeniz çok da uzun sürmeyecektir. Üstelik bu döneminde, bebeğiniz şekillerle isimleri ilişkilendirmeye başlar. Bu yüzden şekilli oyuncaklarla oynarken şekillerin isimleri, renkleri, büyüklükleri hakkında onunla konuşursanız öğrenmesi kolaylaşacaktır.

3. Bebek jimnastiği yaparak keyifli dakikalar geçirin

3. Bebek jimnastiği yaparak keyifli dakikalar geçirin.

Bebeğinizin kollarını kaldırıp indirerek, yere yatırarak, ellerinden tutup kaldırarak bebek jimnastiği yapabilirsiniz. Bu hareketler sizin için basit, onun için çok eğlenceli olacaktır.

4. Şekilleri öğrenmek için harika bir zaman!

4. Şekilleri öğrenmek için harika bir zaman!

Kağıtların üzerine kare, yuvarlak gibi şekilleri çizerek bebeğinizle beraber içini boyayabilirsiniz. Bebeğiniz bu zamanlarda hem eğlenecek, hem de şekilleri öğrenmesi onun için çok kolaylaşacak.

5. Bebeğiniz tam bir zeka küpü!

5. Bebeğiniz tam bir zeka küpü!

İçi gözükmeyen boş 3 kaptan birine rahat hareket edebilecek bir nesne yerleştirerek herkesin bildiği o güzel oyunu bebeğinizle oynayabilirsiniz. Sonunda da onu öpücük ve alkışla ödüllendirerek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

6. Fermuarlar hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı

6. Fermuarlar hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Kalem kutusu, hafif kıyafetler gibi fermuarı bulunan eşyalarınızla aç-kapat oyunu oynayabilirsiniz. Bebeğiniz bu oyunu oynarken hem çok eğlenecek, hem de bebeğinizin motor becerileri gelişecek.

7. Eskilerden gelen keyif; Minderden kaleler yapmak!

7. Eskilerden gelen keyif; Minderden kaleler yapmak!

Evde bulunan minderler ve çarşaflarla kaleler yapabilir, bebeğinizi eğlendirebilirsiniz. Onun için evin içinde yeni bir yer gibi gözükecek minderden kaleler aynı zamanda yer – yön duygusunu ve hayal gücünü de geliştirecektir.