Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Gebelik Rehberi

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren heyecan verici bir serüvene adım atmış olacaksınız. Ortalama 40 hafta süren bu yolculukta haftalar geçtikçe, bebeğiniz gelişimini sürdürürken, siz de bir takım fizyolojik ve psikolojik değişimler hissedeceksiniz. Bu gelişmeleri daha kolay anlamanız ve daha keyifli bir hamilelik geçirmeniz için Hafta Hafta Gebelik Rehberi oluşturduk.

Hafta hafta gebelik rehberinde sizi neler bekliyor?

Hafta hafta gebelik rehberi ile bebeğinizin haftalık gelişimini takip edebilir, gebelik sürecinizin 0-12. haftalarını kapsayan 1. trimester, 13.-28. Haftalarını kapsayan 2. Trimester ve 29-40. Haftalarını kapsayan 3. Trimester dönemlerinde sizi nelerin beklediğini, hangi testleri yaptırmanız gerektiği ve vücudunuzdaki değişimlerle ilgili aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Her hafta için bebeğinizde ve kendinizde fark edeceğiniz değişimleri detaylı bir şekilde inceleyebilir, bu sayede “Bebeğimin boy ve kilosu şu an ne kadar?”, “Cinsiyetini ne zaman öğrenebilirim?”, “Kalp atışını ne zaman duyacağım?”, “Ne zaman karnımda hareket etmeye başlayacak?” gibi sorularınızın cevabını bulurken, vücudunuzda meydana gelecek değişimler, karşılaşabileceğiniz bulantı, şişkinlik gibi sıkıntılar ve çözümleri, bebeğiniz ve sizin için dönemine göre en doğru beslenme düzeni gibi konularda da fikir edinebilirsiniz.