Bebek Beslenmesi

Bebek Beslenmesi

Ay Ay Bebek Beslenmesi

Bebeğinizin beslemesinde anne sütünün yeri çok büyüktür. Besleyicilik yönünden çok zengin olan anne sütü, bebeğinizin ilk 6 ay başka hiçbir gıdaya ihtiyaç duymamasını sağlar. Böylesine mucize bir besinin bebeğinize nasıl faydalar sağladığı, doğru biberon ve emzik seçmenin tüyoları ve bebek beslenmesi üzerine merak ettiğiniz her şey burada!

0-6 Ay Bebek Beslenmesi

Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için beslenmesinden bakımına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıyor ve onun için en doğru tercihi yapmaya çalışıyorsunuz. Bebeğinizin ilk altı ayında beslenmesiyle ilgili bilmeniz gereken önemli ayrıntılar yazımızda.

6-8 Ay Bebek Beslenmesi

İlk 6 ay sadece anne sütü ile beslenen bebeğiniz için yavaş yavaş yeni besinlerle tanışma vakti. 6. Ayını tamamladıktan sonra anne sütünün yanında ek gıda da almaya başlayan bebeğinizin, çiğneme becerisini kazanmaya başlayacağı 7. ve 8. aylarda sizi kritik bir dönem bekliyor. Bu dönemde bilmeniz gerekenler yazımızda.

9-12 Ay Bebek Beslenmesi

8. Ayından itibaren çiğneme alışkanlığı gelişen ve yavaş yavaş kendi kendine beslenmeyi öğrenen bebeğinizle şimdi aynı sofrayı paylaşma ve yeni besinlerle tanışma vakti. 9-12 aylık bebeklere özel beslenme listeleri yazımızda.

13-36 Ay Bebek Beslenmesi

Bebeğiniz ilk yaşını doldurdu. Ona yemek hazırlarken artık daha özgür olabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Bu dönemde bebeğinizle aynı yemeği paylaşabilir ve kendi kendine yemeği öğretebilirsiniz. 13-36 Aylık bebeklerin beslenme listesinde olması gerekenler ve örnek beslenme listeleri yazımızda.

Uzm. Dr. Nihan Çehreli tarafından onaylanmıştır