Eşinize ve Kendinize Özel Zamanlar Ayırın

Eşinize ve Kendinize Özel Zamanlar Ayırın

Arada bir pillerinizi şarj etmek, kendinizi biraz şımartmak sizin de hakkınız.

Bazı geceler eşinizle birlikte özel vakit geçirmek için sosyal ortamlarda bulunmaya, hem eşinize hem de kendinize zaman ayırmaya özen gösterin.

Eğer halihazırda bir yardımcınız yoksa, bir geceliğine evde sizin yerinize çocuğunuza bakacak bir yakınınızı ayarlayın. Siz evden çıkarken çocuğunuz biraz gözyaşı dökebilir. Duygularınıza yenik düşmeyin. Onun göz hizasına inerek, onun arkadaşlarıyla birlikte olmaya ihtiyacı olduğu gibi yetişkinlerin de aynı şekilde özel zamanlar geçirmeye ihtiyaçları olduğunu söyleyin.

Konuşmalarınızı kısa ve net tutun. Konuşma ve ikna süresi uzadıkça işler daha karmaşık bir hal alacaktır. Onu önceden planladığınız bir aktiviteye yönlendirin. Örneğin, kendisine bakacak kişi onunla oyun hamurundan modeller yapmayı teklif edebilir. Kapıdan çıkışınız seri olsun. Bir süre sonra telefon açarak durumunu sorabilirsiniz.

Göreceksiniz ki gözyaşları son bulmuş olacak. Bu sayede çocuğunuz bağımsızlığın yeni bir boyutunu daha keşfetmiş olacak. Siz de, çocuğunuz da, siz olmadan da işlerin yürüyebildiğini görünce kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Beğen
Kaydet