Bebeğinizin Mizah Gücü Gelişiyor

Bebeğinizin Mizah Gücü Gelişiyor

Minik oyunlarınız ile neşelenen bebeğinizin kahkahalarına siz de çok şaşıracaksınız.

Bebeğiniz için ağlamak hala en güçlü iletişim aracı olsa da, özellikle 10. ayından sonra giderek mizah duygusunun oluşmaya başladığını fark edebilirsiniz. Yüzünüzü battaniyenin altına saklayıp sonra aniden ona gülümsediğinizde bu harika sürprize gülümsediğini göreceksiniz.

“Ceee” oyunu hem sizin hem de bebeğinizin stresini ortadan kaldırmaya yetecek,r. Onu pek çok benzer oyunla daha çok kıkırdamaya, gülmeye cesaretlendirebilirsiniz. Bebeğinizle geçireceğiniz bu keyifli dakikalar her ikinize de mutluluk verecektir. Bunun için çok özel oyuncaklara da ihtiyacınız yok. Çeşitli hayvan seslerini taklit edebilir, dilinizi çıkarıp sesler çıkarabilir veya ıslık çalabilirsiniz. O da sizi taklit edip, sizin çıkardığınız sesleri çıkarmaya çalışacaktır.

Ona okuduğunuz masallara biraz espri katın. Mizah bebeğinize keyif verecektir. Özellikle birlikte gülmeniz hem onun mizah yönünü geliştirecek hem de daha mutlu bir birey olmasını sağlayacaktır. Unutmayın gülmek, mutluluk hormonunu harekete geçirir ve rahatlatır.