Bebeğinizin İlgi Alanları

Bebeğinizin İlgi Alanları

Bebeğinizin en sevdiği oyuncak evinizdeki TV kumandası olabilir. Bebeğinizin ilgi alanlarını belirlemek ise sizin elinizde.

Her bebekte ilgi çeken eşyalar farklılık gösterebilir. Kimi eşya fırlatmayı sever, kimi teknolojik aletlerle uğraşır. Bu durumlardaki ortak nokta ise kesinlikle meraklı olmalarıdır. Her şeyi keşfetmek isterler ve yaptığı tüm hareketler, meraklarının ürünüdür.

Eğer bir şeyleri fırlatma, teknolojik aletlerle çok fazla zaman geçirmek istiyorsa, bunu onun dikkatini dağıtarak engelleyebilirsiniz. Sonuçta hala dikkati çok dağınık ve ilgisi başka şeylere hemen kayabilir. Bu durumda ce-ee oyunu kurtarıcınız olacaktır.

Bebeğinizin İlgi Alanları

İlgi Duyduğu Oyuncaklar

Bebeğinizin ilgi duyduğu oyuncak, onun gelişim süreciyle de alakalı. Örneğin topla oynamak, onun bedensel ve sosyal iletişim zekasını geliştiriyor. Peluş oyuncaklar, sosyal ve sözel zekasını geliştiriyor. Birbirinin içine geçen oyuncaklar, küpler, bloklar da matemaGksel ve manBk zekasını geliştiriyor. Yani sonuç olarak onun ilgi alanı, oynadığı oyunlarla alakalı olabilir.

Bu süreçte gözlem çok önemli. Çünkü onun yeteneğini fark edip onu bu konuda geliştirmek, onu çok daha başarılı bir birey yapacaktır.