Bebek Bakım Ürünleri Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek Bakım Ürünleri Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebeklerin de sağlıkla büyümesi için bazı bakım ürünlerine ihtiyacı vardır. Bebeklerin hassas yapısı gereği onlar için özel olarak hazırlanmış ürünlerin kullanılması önemlidir. Bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği bakım ürünlerini bu yazımızda sizin için derledik.

Bebeğinizin tırnak ve kulak bakımı için yardımcı ürünler

Bebekler, özellikle ilk 3 ayda dünyayı tırnakları ve elleri ile keşfetmeye çalışır. Bu sebeple fark etmeden tırnakları ile kendilerine zarar verebilirler. Bunu önlemek için onun minik tırnaklarına uygun bir bebek tırnak bakım seti edinmelisiniz. Bebeğinizin kulak temizliği için, bebeklere özel üretilen yumuşak kulak temizleme çubuklarını kullanmalısınız.

Bebeğinizin saç ve cilt temizliği için yardımcı ürünler

Bebeklerin cildi yetişkinlere göre çok daha hassas ve ince olduğu için tahrişe çok müsaittir. Bebeklere özel ıslak temizlik mendilleri oldukça kullanışlı olsalar da, bazı durumlarda tahrişe neden olabilirler. Bebeğinizin ilk aylarında cildini saf su ve temiz bir pamuklu bez ile temizlemek güvenli bir yöntem olacaktır.

Bebeğinizin cilt bakımı ve saç temizliği için bebek şampuanı, bebek yağı, bebek pudrası, bebek vücut şampuanı, bebek sabunu, bebek kremi ve pişik kremi gibi kremlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak bu ürünleri seçerken;

  • Alkol ve paraben içermemesine,
  • Doğal içerikli olmasına,
  • pH değerinin nötr (7,5) olmasına,
  • Ürünlerin göz yakmayacak özellikte olmasına,
  • Koku ve boya maddesi içermemesine,
  • Alerjen maddeler içermemesine dikkat edilmelidir.

Özellikle yaz döneminde güneş kremi ve losyon seçiminde hassas davranılması önemlidir. Aktif maddesi çinko oksit veya titanyum dioksit olan, parfümsüz, hipoalerjik, bebeklere özel geliştirilmiş güneş koruma ürünleri tercih edilmelidir.

Beğen
Kaydet