Bebekler Ne Zaman Evden Çıkartılabilir?

Bebekler Ne Zaman Evden Çıkartılabilir?

Minik bebeğinizin artık dış dünyayla tanışma vakti geldi. Bu onun için yepyeni bir deneyim olacak.

Yeni doğan ilk kez ne zaman dışarıya çıkarılır? Bu annelerin aklını kurcalayan soruların başında geliyor… Yaygın inanış 40 gün geçmeden annenin dışarı çıkmaması yönünde ancak doktorlar annelere hazır hissettikleri andan itibaren bebekleri mevsim koşullarına göre iyice giydirip ve gerekli tüm tedbirleri alarak dışarı çıkmaları yönünde teşvik ediyor.

Unutmayın… Çocuğunuzu iyi giydirip açık havaya çıkarsanız, bebeğin hastalanması söz konusu değildir. Hem böylelikle siz de onunla daha fazla uğraşmaktan kurtulursunuz. Hatta bebeğinizle birlikte ortalama 1 saat kadar açık havada dolaşmanız sinirleriniz için de inanamayacağınız kadar yararlı olabilir.

Bunları yaparsanız kısa bir süre sonra bebeğinizin iştahı artacak, daha düzenli ve sakin uyuyacaktır.Aynı zamanda sık hastalanmayacak, yüzü renkli ve sağlıklı bir görünüş kazanacaktır.

Artık Sokağa Çıkma Vakti

Güneş!

Eğer bebeğinizle ilk kez dışarı çıkıyorsanız mevsimi ne olursa olsun bebeğinizi güneşte 2 dakika kadar bırakın ve çok sıcak saatler dışında her gün bu süreyi 2’şer dakika uzatın. Öte yandan sıcak havalarda çocuğu soymak, daha serin havalarda ise sadece bacaklarını açık bırakmak çok yararlıdır.

Böylece çocuğunuzun vücudunun D vitamini üretmesine yardımcı olursunuz. D vitamini çocuğu kemik hastalıklarından koruyan önemli bir maddedir. Ancak şunu da aklınızdan çıkarmayın, güneş bir ihtiyaç olduğu kadar tehlikelidir de.