Gaz Sancısına Tahıl Mucizesi!

Gaz Sancısına Tahıl Mucizesi!

Hangi tahıl ürünleriyle bebeğinizin gaz sorununa çözüm bulabileceğinizi biliyor musunuz?

Şişkinlik ve gaz, sık görülen sağlık sorunlarıdır. Karın şişliğinin nedeni, bilindiği gibi mide ve bağırsaklarda gaz birikmesidir. İşte o gaz emzirme yoluyla bebeğe de geçer. Bunu önlemek içinse annelerin öncelikle doğru yeme alışkanlığı edinmesi gerekiyor.

Hava yutmamak için, hızlı yemekten ve sakız çiğnemekten kaçınılması öncelikli şartlar arasında sayılabilir. Buna ek olarak az ve sık yemek, lokmaları iyice çiğnemek, hazmı zor ağır yemeklerden uzak durmak da önemli diğer ayrıntılar. Bağırsakların düzenli çalışması için lif açısından zengin sebze, meyve, tahıl gibi gıdalara ağırlık verilmesi de yine önemlidir.

Gaz Sancısına Tahıl Mucizesi!

Gaz problemine iyi gelen yiyecekler

Tahılların gaz sorununu giderdiği artık herkes taraMndan çok iyi biliniyor. Ama tahıllar dışında da özellikle emziren anneler için gaz sancısının önüne geçen mucize başka yiyecekler de var. Üstelik bu yiyecekler, süt yoluyla geçtikleri bebeklere de çok faydalıdır.

  • Kereviz, vücudun su dengesi için gerekli olan sodyum ve potasyum içerir. Muz potasyum içerir. Potasyum da vücudun sodyum seviyesini düzenleyerek şişkinlikle baş etmeye destek olur.
  • Zencefil, yenilerek yahut çay olarak kararında tüketmek gaz sorununa faydalı olabilir.
  • Yeşil yapraklı sebzeler en faydalı gaz söktürücülerdir.
  • Soğan, brüksel lahanası, karnabahar, kuşkonmaz ve sakızdan uzak durun. bu gıdalar gaza ve karın şişkinliğine yol açar. eğer süt şekerine (laktoz) tahammülsüzlüğünüz varsa süt de gaz ve karın ağrısı yapabilir. Ancak bu kişiden kişiye değişir ve eğer tahammülsüzlüğünüz yoksa süt anne için çok gerekli bir besindir.
Beğen
Kaydet