Bebeğinizin Dünyasında Yeni Sesler ve Yeni Renkler

Bebeğinizin Dünyasında Yeni Sesler ve Yeni Renkler

Bebeğiniz artık 9. haftasına girdi… Bebeğiniz 2 aylık olduğunda çıkardığı güvercine benzeyen seslerle kendisini ifade etmeye başlayacaktır.

Bu sesleri çıkarmak onun vokal gelişimi için faydalıdır. Bebeğinizle karşılıklı konuşabilir, çıkardığı sesleri taklit edebilirsiniz. Bunu yaparken ona size karşılık verebilmesi için gerekli zamanı tanıyın. Bunlar size çok önemli gelmeyebilir ancak bebeğiniz bu sayede nasıl konuşulduğunu öğrenmeye başlar.

Bir süre sonra tanıdık sesleri ve alışık olmadıklarını ayrıştırabildiğini kolaylıkla gözlemleyebileceksiniz. Etrafıyla nasıl ilgili olduğunu size kanıtlayabilir. Bazı seslerin nereden geldiğini anlamak için kafasını çevirdiğini ve dikkat kesildiğini görebilirsiniz. Bu anların tadını çıkarın ve bebeğinizin kazandığı her yeni becerinin keyfini yaşayın.

Bebeğiniz 8 haftalık iken parlak veya çift renkli objelerden daha detaylı ve karmaşık tasarım, renk ve formlara yönelmeye başlar. Bebeğinizin gelişimi için daha farklı nesneleri gösterip bunlara dokunmasına izin verin. Silikon mini kek kalıpları, yumuşak toplar, hayvan şekilleri gibi nesneler dikkatini çekecektir.

Beğen
Kaydet