Bebeğinizin Gelişimi Lehinize Çalışmaya Başlıyor!

Bebeğinizin Gelişimi Lehinize Çalışmaya Başlıyor!

Tebrikler, dünya tatlısı bebeğiniz 6 aylık oldu bile! Bebeğinizin gelişimi artık sizin lehinize çalışıyor.

Artık yaygara koparsa da, algıları çok kısa sürede dikkatini dağıtabileceğiniz derecede gelişmiş durumda. Etrafındakilere olan dikkati olağanüstü boyutta. Dolayısıyla mızmızlandığında komik sesler çıkararak veya şarkı söyleyerek onu oyalamak artık çok kolay.

Bebeğiniz artık dış dünyada siz ne duyuyorsanız onu duyabilir, siz ne görebiliyorsanız onu görebilir. İletişim kabiliyetlerinin de hızla arttığı bir dönem. Şarkıcıları taklit edercesine çıkardığı sesler ve ciyaklamaları da bu gelişimin bir örneği.

Yere düşen bir nesneyi fark edip aramak üzere bakındığını, her iki eliyle ayrı ayrı nesnelere uzandığını, artık yavaş yavaş tüm parmaklarını kullanmaya başladığını görebilirsiniz. Aynada kendi aksine bakmak çok hoşuna gider. Gözleri giderek keskinleştiği için camdan bakarken uzakta uçan kuşları rahatlıkla görebilir.

Bebeklerde göz gelişimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bebeğinizin dişlerinin kaşınması arttığı için bu dönemde diş etlerini rahatlatabileceği plastik ve tırtıklı kenarları olan oyuncaklar vermeniz onu keyiflendirir. İlk dişleri çıkmaya başladığından itibaren diş bakımını yapmalısınız.

Bebeklerde diş sağlığı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Beğen
Kaydet