Bebek ile Anne Arasındaki Bağ

Bebek ile Anne Arasındaki Bağ

Bazı anneler daha ilk görüşte bebekleriyle aralarında özel bir bağ oluştuğunu hissederler. Bazılarında ise anne ve bebek arasında bu bağın hissedilmesi biraz daha zaman geçince gerçekleşir.

Bağ sadece sihirli bir an ile tanımlanamaz.  Gebelik, doğum ve nekahat dönemleri her anne için fiziksel farklılıklar ortaya koyar. Eğer daha önce bir bebekle zaman geçirme deneyiminiz olmadıysa, doğumun sizde endişe ve stres yaratması normaldir. Bebeğinizle olan ilişkiniz de tıpkı diğer insanlarla olduğu gibi zaman içinde birbirinizi tanıdıkça gelişecek ve müthiş bir bağlılık oluşacaktır.

Emzirmek bu bağın oluşmasında oldukça etkilidir. Bebeğinizle her türlü uyarandan uzak ve ten tene-göz göze olmak, her gün bu bağın yenilenmesine ve güçlenmesine yarar. Emzirme hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bebeğinizle ten teması kurabileceğiniz farklı fırsatlar da yaratabilirsiniz. Örneğin bebeğinize banyo sonrası bebek yağı ile yapacağınız masaj da aranızdaki bağın güçlenmesi için güzel bir seçenek olacaktır. Bebek masajı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.