Bebeklerle Oyun Oynamak ve Güvenli Oyun Alanı

Bebeklerle Oyun Oynamak ve Güvenli Oyun Alanı

Bebeğiniz 7 aylık gelişimi içerisinde artık kendi fotoğrafı veya aynadaki görüntüsü ile kendisini zihinsel olarak eşleştirebilir.

Bebeğinizle bakabileceğiniz bir fotoğraf albümü hoşça vakit geçirmenizi sağlarken, onun zihinsel gelişimine de katkıda bulunacaktır. Albüme sevdiği insanların ve aile fertlerinizin resimlerini koyun. Resimlerdeki herkesle ilgili tek tek konuşun, hikayeler anlatın. Kendi fotoğraflarını da mutlaka eklemeyi unutmayın.

8. ayına giren bebeğiniz keşfetmek istediği nesnelere uzanacak, kavrayacak, onları ağzına sokacaktır. Bununla beraber eşyaları tanımak adına, onları eliyle tutup sallayacak, çarpacak, düşürecektir de. Bazen de bunları fırlatıp atabilir. Bu dönemde bebeğinize sağlayacağınız güvenli bir faaliyet alanı çok faydalıdır.

“Park yatak” adı altında satılan güvenli bebek oyun alanlarını araştırın. Bu alanda onu oturtun ve oyuncaklarını da etrafına yerleştirin. Ona dilediği oyuncağa uzanması için cesaret verin. Emekleyerek veya henüz yapamıyorsa yuvarlanarak almasını izleyin. Ulaşamıyorsa oyuncağı ona yakınlaştırabilirsiniz.

Beğen
Kaydet