Doğum Odasında Neler Bulunmalı?

Doğum Odasında Neler Bulunmalı?

İlk tanışmalar önemlidir. Bebeğinizi ailenizle ilk kez tanıştıracağınız doğum odasında eksiğiniz kalmasın istedik.

Minik bebeğinizi en güzel şekilde karşılamak istiyorsunuz. Ayrıca sizi ziyarete gelen konuklarınız için de o günü ölümsüzleştirmek, vereceğiniz hediyelerle onları mutlu etmek, odayı süsleyerek de hoş bir ortam yaratmak da harika bir fikir.

Peki bebek odası nasıl süslenir? Bunu organize etmek için çoğu hamile uzun bir mesai harcar. Bebek odası süsleme teması ne olsun? Kapı süsünde ne yazsın? Hediyelerin seçimi… Hiç bir detayı unutmayayım derken, bir sürü seçenek arasında kafalar karışır ve sonunda bir türlü karar verilemez. Elbette ki hastane odası süslemesi tam bir tercih ve zevk meselesi.

İşte oda hazırlarken unutmamanız gereken ve size yardımcı olacağını düşündüğümüz birkaç detay…

İkramlıklar

Size hayırlı olsuna gelen konuklarınızın ağzı tatlansın. Lokum, kurabiye, çikolata, makaron, cakepops, şeker… Ve daha çeşitlendirebilecek bir sürü şey. Siz hangisini ikram etmek istersiniz? Ikramlıklarınızı odanın renk ve teması ile renklendirebilirsiniz. Ambalajı, kurdelası ya da etiketlerle bunu yapabilirsiniz.

Lohusa şerbeti

Yeni doğum yapmış bir annenin olmazsa olmaz içeceğidir lohusa şerbeti. Hem size süt yapar hem de konuklarınıza birer bardak ikram edilir. Güzel bir sürahi ve bardaklarla bu işi çözebilirsiniz.

Doğum Odası

Hediyeler

Bebeğinizin doğum gününü unutturmamak için konuklarınıza küçük hediyeler hazırlayabilirsiniz. O kadar çok seçeneğiniz var ki… Çerçeve, biblolar, anahtarlık, sabun, koku, magnet… Bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Eğer verdiğiniz hediyenin bir kenara atılıp unutulmamasını istiyorsanız işlevsel bebek hediyeleri seçin. Böylece bebeğinizin hatırası da hiç unutulmamış olur.

Kapı süsü

Hoşgeldin bebek… Misafirlerinizin ilk gördüğü şeydir kapı süsü. O süslü püslü kapıyı çalıp içeri girerler. Bebek odası kapı süsleri hazır olarak satılıyor, ya da dilerseniz siz de yapabilirsiniz. Üzerine ne yazacağınıza ve görüntüsüne karar verdiyseniz kolay gelsin.

Anı defteri

Bebek için anı defteri güzel ve iyi dileklerini yazacağı ve sizin sonraki zamanlarda da okuyup keyif alacağınız bir defter hazırlayabilirsiniz.

Fotoğraf çerçevesi ve yazı kartları

Konuklarınız odanıza geldiğinde mutlaka bir fotoğraf çektirmek isteyecektir. Hazır olarak satılan ve üzerine istediğiniz şeyi yazdırabileceğiniz dev, içi boş karton çerçevelerle misafirleriniz fotoğraf çektirmekten hoşlanacaktır. Ellerinde tutmaları için vereceğiniz yazı kartları da hoş bir detay olacaktır.

Beğen
Kaydet