Eski Vücudunuz ve Yeni Vücudunuz

Eski Vücudunuz ve Yeni Vücudunuz

Çoğu anne hamilelik sonrasındaki yoğun tempo ve uykusuzluk nedeniyle doğum kilolarını vermekte zorlanır.

Buna bir de süt yapsın diye yüksek kalorili gıdalarla beslenilen aylar eklenince kilolar alır başını gider. Birçok ertelemenin sonunda çoğu kadın bu durumu kabullenerek yeni “annelik vücudu”na alışır.

Çocuğunuza olduğu kadar vücudunuza da özen göstermeyi ihmal etmeyin. Fazla kilolar sağlığınız ve mutluluğunuz için zararlıdır. İlle de bir spor salonuna üye olmak, bu iş için çok para ve zaman harcamak zorunda değilsiniz. İşte günlük hayatınız içinde uygulayabileceğiniz basit ve etkili egzersizler…

Yeni Anneler İçin Egzersizler

Günlük işlerinizi hallederken kısa mesafeli yolları yürümeyi tercih edin. Her gün 30 dakika yürümek bile kısa vadede etki gösterir. Karın kaslarınız büyük ihtimalle en çok güçlendirilmeye ihtiyacı olan kaslarınızdır. Bunun için hergün 5 adet mekik çekin ve gün be gün bu adedi birer-ikişer arttırın.

Bacak kasları için yere uzanın ve bacaklarınızı düz tutarak, yavaş bir tempoda 8’er kere havaya kaldırıp indirin. Buna kol ve sırt bölgelerini çalıştıran birkaç egzersiz de eklerseniz kısa sürede büyük bir fark yaratacağınıza emin olun.

Çocuğunuz evde yaptığınız bu ilginç hareketleri çok eğlenceli bulacaktır. Onun sizi taklit etmesine izin verin. Arzu ederseniz onu spor etkinliğinize dahil de edebilirsiniz. Bu çok hoşuna gidecektir. Siz sırt üstü yerde yatarken ayaklarınızı havaya kaldırıp dengenizi sağladıktan sonra onu ellerinden tutarak yüz üstü pozisyonda ayaklarınızla kaldırıp indirebilirsiniz.

Siz bacak kaslarınızı güçlendirirken çocuğunuz da eğlenceli vakit geçirecektir.

Beğen
Kaydet