Güvenlik Önlemleri

Güvenlik Önlemleri

Çocuğunuz artık daha hareketli ve her geçen gün ellerini kullanmakta ustalaşıyor. Bu da evinizde bazı güvenlik önlemleri almanızı gerektiriyor.

Birçok çocuk mağazasında bulabileceğiniz ev güvenliği ürünlerini almaya başlamanın tam zamanı. Meraklı miniğiniz kapıları ve dolapları, hatta klozetin kapağını bile açıp kapatmaya ilgi duyacaktır. Bu ürünleri kullanarak onun için tehlikeli olacak kapı ve kapakları kilitleyin. Kapılara parmaklarını sıkıştırmaması için gerekli aparatları takın. Klozet kapağı için de kilit almayı düşünebilirsiniz. Yürümekte henüz acemi sayılabilecek çocuğunuz için masaların ve sehpaların sivri köşelerini de buna özel olarak üretilmiş araçlarla güvenli hale getirin.

Elle kavrama konusunda artık oldukça tecrübeli olan çocuğunuz yere düşmüş küçük objeleri sizden daha önce fark edebilir, alabilir ve ağzına götürebilir. İlaçlar, yiyecek parçaları, raptiyeler, küçük oyuncak parçaları gibi tehlikelere karşı dikkatli olun. Bu tür objeleri çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlere kaldırmaya özen gösterin.

Bebekler için ilk yardım hakkında detaylı bilgi için tıklayın.