Nefes Egzersizleriyle Hamileliğinizi Kolaylaştırın

Nefes Egzersizleriyle Hamileliğinizi Kolaylaştırın

Artık bebeğinizle beraber nefes alıyorsunuz. Hamileliğiniz boyunca nefes egzersizlerinin sizin ve bebeğiniz için önemini biliyor muydunuz?

Yaşamak nefes almaktır. Bebeğinizin oksijen kaynağının siz olduğunu düşünürsek, doğru ve düzenli nefesin önemini anlatmış oluruz. Aynı zamanda hamilelikte yaşanan fiziksel, metabolik ve psikolojik başkalaşımlar için doğru nefes alma önemlidir.

Bebeğinizle birlikte büyüyen rahim tam da diyaframınızın altına gelir. İtilen diyafram da nefes alırken zorlanmanıza neden olur. Bu da hamilelikte nefes darlığı oluşturabilir. Aynı zamanda yukarı itilen mide yüzünden yanmalar, bulantılar ve reflü sorunları ortaya çıkar.

Nefes Egzersizleriyle Hamileliğinizi Kolaylaştırın

Doğru nefes, sağlıklı ve rahat hamilelik demek

Hamilelikte nefes egzersizleri yaptığınızda sıkıntılı geçen hamileliğinize etkilerine inanamayacaksınız. Ve her zaman dediğimiz gibi, bu yardımı özellikle hamileler konusunda uzman olan bir eğitmenden almalısınız. Bakın doğru nefes alırsanız hayaftnızda neler değişecek…

  • Mide yanmaları azalır. Hazmınız kolaylaşır.
  • İç organlar uyarıldığı için bağırsak hareketlerini hızlandırır ve hamilelikte sıklıkla görülen kabızlık ve gaz sorunlarına da iyi gelir.
  • Akciğer kapasitesi genişler ve bu sayede bebeğinize daha çok oksijen gönderirsiniz.
  • Diyaframınız güçlendiği için nefes alma zorluklarınız da en aza iner.