Bebeklere Masaj Nasıl Yapılır?

bebeklere masaj nasil yapilir

Bebeklerin en bayıldığı aktivitelerden biri elbette masajdır. Bebekler masaj yapıldığında rahatlar ve etraflarına gülücükler atmaya başlarlar. Bu konuda dikkat etmeniz gerekense bebeğinizin masaja ihtiyaç duyduğu bölgeyi iyi saptamak.

Mesela gaz problemi yaşıyorsa karnına yapacağınız masaj onu çok rahatlatacaktır. Unutmayın ki bebeklerin vücudu çok hassastır ve onlara masajı çok yumuşak ve dairesel hareketlerle yapmalısınız.

1. Bu hareket onu çok rahatlatacak

Bebeğinizin yüzüne masaj yaparken her iki elinizin baş parmağını alnına koyun ve şakaklarına doğru hareket ettirin. Burun kökünden yanaklarına doğru sıvazlayın. Alt çeneden şakaklara doğru aynı hareketi tekrar ettirin.

1.Bu hareket onu çok rahatlatacak

2. Bebeğinizin keyfi yerine gelmeye başlıyor

Bebeğinizin göğüs kısmına avuç içlerinizi yerleştirin ve daireler çizin.

2. Bebeğinizin keyJi yerine gelmeye başlıyor

3. İyice gevşedi, masaja devam!

Kollarını kaldırın ve koltuk altlarına dairesel hareketler yapın. Gövdeden bileklere, bileklerden gövdeye ovun. Ellerini, parmaklarını minik dairelerle sıvazlayın.

3. İyice gevşedi, masaja devam!

4. Bebeğiniz mutluluktan uçuyor

Bebeklerdeki kolik sorunu aşikar. Bu yüzden karın masajı çok önemli. Öncelikle bu bölgeye yapacağınız tüm hareketlerin saat yönünde olmasına dikkat edin. Sol elinizi saat 11 hizasına koyun ve karın etrafında yuvarlak çizin. Sağ el de bu sırada saat 11’den 5’e kadar yarım daire çizer. Bu hareketi en fazla 6 kere tekrar edin. Gaz çıkartmasını kolaylaştırmak için bebeğinizin dizlerini kendi gövdesine doğru bükün ve 10 saniye bekletin.

4. Bebeğiniz mutluluktan uçuyor

5. Harika gidiyorsunuz, böyle devam!

Bacakları için topuklarına, ayak parmaklarına minik minik daireler çizerek onu rahatlatmaya devam edin.

5. Harika gidiyorsunuz, böyle devam!

6. Sırt masajıyla sihirli dokunuşunuzu yapın

Sırtı için bebeğinizi yumuşak bir yere yatırın. İki elinizin de işaret ve orta parmağını omurgasının iki yanına koyun. Omuzdan kalçaya doğru dairesel hareketler yapın. Sırtını boynundan kalçasına doğru sıvazlayın.

6. Sırt masajıyla sihirli dokunuşunuzu yapın